The Ladies Kennel Association 2019

Judge: Mrs Jean Hammond (Venkersh)

BEST OF BREED : NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM, & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
Dog CC : NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM, & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
Res Dog CC : REILLY Lady S Ch & Ir Ch Lisjovia Boris Bear At Darmaror Cw19 J
Bitch CC : THORNE Mrs R S & Mr J R Ch Belshanmish Pretty In Pink At Pyrajay Sh.CM
Res Bitch CC : GOODWIN Mr C & Mrs K Lisjovia Adagio
Best Puppy : EDWARDS Mrs C A Shanlimore Island Girl
Best Veteran : BARNES Mr R S Shanlimore Lucky Spirit At Patablanca


Class MPD (3 Entries) Abs: 0
1st: MILES Mr S P & Mrs K Zerious Blue Skies At Ranacani
2nd: HASLETT, Ms J & NELSON Ms C Galliagh Wildbarreges
3rd: TADD Mr & Mrs R M & S A Pashme De La Vallee Du Girou With Kricarno (Imp F

Class PD (1 Entries) Abs: 0
1st: HASLETT, Ms J & NELSON Ms C Galliagh Wildbarreges

Class JD (2 Entries) Abs: 0
1st: JONES Mr & Mrs D & S Lisjovia A Sky Full Of Stars
2nd: HASLETT, Ms J & NELSON Ms C Galliagh Wildbarreges

Class PGD (4 Entries) Abs: 1
1st: FERGUS Ms C Gypsinella Murphy Prince
2nd: CUBELLO Mrs K Night Owl
3rd: CARTER Mrs J & Mr M Jumicar Casanova

Class LD (9 Entries) Abs: 0
1st: DEARMAN, Ms S & HENSON Mr M Shiresoak Nanooke At Pyrekees
2nd: WOODWARD Mr & Mrs J Lisjovia Galactica
3rd: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Lorenzo
Res: MAGGS Mrs K M E Vi'skaly's In The Fast Lane Of Dewyche
VHC: FLOUNDERS Mr M Gillandant Spirit Of Xmas At Lakamoni

Class OD (5 Entries) Abs: 0
1st: NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM, & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
2nd: REILLY Lady S Ch & Ir Ch Lisjovia Boris Bear At Darmaror Cw19 J
3rd: DOWNES, Miss E & DOWNES Mrs S Ch Rivergroves All The Right Moves Ii At Belshanmi
Res: MATTINSON - SANDSTORM , Ms I & SANDSTOM Ms P Multi Ch Vi'skaly's Ti Ti Oo (Swed Imp)
VHC: HOLMES Miss L W Ch Lisjovia Estevez JW Sh.CM ShCEx

Class VD (2 Entries) Abs: 1
1st: BARNES Mr R S Shanlimore Lucky Spirit At Patablanca

Class GCD NO ENTRIES

Class MPB (3 Entries) Abs: 0
1st: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Island Girl
2nd: WILCOCK Mrs J & Mr A S Penellcy She's Like The Wind
3rd: HASLETT Ms J Galliagh Wonderfulandorra

Class PB (5 Entries) Abs: 0
1st: SANGER Mrs E & Mr K Sogni D'oro
2nd: ASHER Mr P Patablanca Phoenix
3rd: NEWLAND Mr C & Mrs M Shanlimore Baby Love
Res: NEWLAND Mr C & Mrs M Shanlimore Superstition
VHC: HASLETT Ms J Galliagh Wonderfulandorra

Class JB (2 Entries) Abs: 0
1st: NEWLAND Mr C & Mrs M Shanlimore Baby Love
2nd: NEWLAND Mr C & Mrs M Shanlimore Superstition

Class PGB (4 Entries) Abs: 2
1st: GOODWIN Mr C & Mrs K Lisjovia Adagio
2nd: FERGUS Ms C Daveangel Reddest Ruby

Class LB (8 Entries) Abs: 2
1st: DOWNES Mr A J Febus Fleurac (ai)
2nd: COCHRANE Mrs D E Pyroni Colours Of The Wind For Myatoksci (Can Imp)
3rd: HOLMES Miss L W Lisjovia Kiyonari
Res: BARNES Mr R S Kricarno Kornish Kaous At Patablanca
VHC: FERGUS Ms C Daveangel Reddest Ruby

Class OB (3 Entries) Abs: 2
1st: THORNE Mrs R S & Mr J R Ch Belshanmish Pretty In Pink At Pyrajay Sh.CM

Class VB (1 Entries) Abs: 1

Class GCB NO ENTRIES