National Working & Pastoral Breeds Society 2018

Judge: Mr M Coad

BEST OF BREED G1 & BIS : NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
Dog CC : NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
Res Dog CC : REILLY Lady S Lisjovia Boris Bear At Darmaror JW Sh.CM
Bitch CC : BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Moonlite Mist
Res Bitch CC : POLLARD Mrs G Gillandant Xmas Spice
Best Puppy : DOWNES, Mr A & DOWNES S Febus Fleurac (ai)


Class PD (1 Entries) Abs: 0
1st: KEITH Miss B A Charibere My Sweet Lord At Beverlenn

Class JD (1 Entries) Abs: 0
1st: DICKSON Mr P Kalkasi Fields Of Gold

Class PGD (6 Entries) Abs: 1
1st: CARTER Miss S Jumicar Ice Warrior
2nd: DICKSON Mr P Kalkasi Fields Of Gold
3rd: THORNE Mrs R S & Mr J R Kricarno Konstellation At Pyrajay
Res: DUFFELL Mr I Ricaduffal Draco Star
VHC: STRATTON-BALDWIN Mr A & Mrs M Kricarno Kinetic

Class LD (5 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Expect Only The Best
2nd: DOWNES, Miss E & DOWNES Mrs S Rivergroves All The Right Moves Ii At Belshanmish
3rd: DRAPER Mrs E J & Mr J M Desalazara Jerez
Res: HENSON, Mr M & DEARMAN Ms S Shiresoak Nanook At Pyrekees
VHC: THOMAS Mr C P Shiresoak Snow Patrol

Class OD (7 Entries) Abs: 0
1st: NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
2nd: REILLY Lady S Lisjovia Boris Bear At Darmaror JW Sh.CM
3rd: SPIER Mr P & Mrs B Ch Belshanmish Yellow River
Res: TADD Mr & Mrs R M & S A Ch Jacko Du Haras De Chante Neige Avec Kricarno (I
VHC: KENYON, Mrs C & WARD, Mr A J & BERMINGHAM Miss L Charibere Simply Magic At Chezanna JW Sh.CM

Class VD/B NO ENTRIES

Class SBD/B (1 Entries) Abs: 0
1st: DICKSON Mr P Kalkasi Fields Of Gold

Class PB (1 Entries) Abs: 0
1st: DOWNES, Mr A & DOWNES S Febus Fleurac (ai)

Class JB (3 Entries) Abs: 0
1st: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Raffaella
2nd: VEALE Mrs J I Shanlimore Luciana at Jojims

Class PGB (4 Entries) Abs: 0
1st: WATERS Mrs L G Hema Lux Opifex Immanis With Sketrick (Imp)
2nd: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Raffaella
3rd: DUFFELL Mr I Ricaduffal Rock Star

Class LB (6 Entries) Abs: 0
1st: POLLARD Mrs G Gillandant Xmas Spice
2nd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Expect To Be A Star
3rd: WATERS Mrs L G Sketrick Purdita (ai)
Res: TADD Mr & Mrs R M & S A Kricarno Kornish Kontessa
VHC: COCHRANE Mrs D E Pyroni Colours Of The Wind For Myatoksci

Class OB (4 Entries) Abs: 1
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Moonlite Mist
2nd: THORNE Mrs R S & Mr J R Belshanmish Pretty In Pink At Pyrajay Sh.CM
3rd: KENYON, Mrs C & WARD, Mr A J & BERMINGHAM Miss L Ch Charibere Simply A Dream At Chezanna JW