The Ladies Kennel Association 2018

Judge: Mrs Hilda Carlin (Rosemere)

BEST OF BREED & G2 : NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
Dog CC : NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
Res Dog CC : BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Expect Only The Best
Bitch CC : THORNE Mrs R S & Mr J R Ch Belshanmish Pretty In Pink At Pyrajay Sh.CM
Res Bitch CC : POLLARD Mrs G Gillandant Xmas Spice
Best Puppy : DOWNES Mr A J Febus Fleurac (ai)
Best Veteran : KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Ch Charibere Simply Special At Chezanna JW Sh.CM


Class MPD (2 Entries) Abs: 0
1st: WOODWARD Mr & Mrs J Lisjovia Galactica
2nd: GRADY Miss J Kalkasi As Cool As I Am

Class PD (3 Entries) Abs: 1
1st: FIELDHOUSE Miss P Pyrenvale Chaney
2nd: GRADY Miss J Kalkasi As Cool As I Am

Class JD (3 Entries) Abs: 1
1st: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Lorenzo

Class PGD (8 Entries) Abs: 0
1st: CUBELLO Mrs K Night Owl
2nd: ASHER Mr P Pyrdanza Tosca
3rd: THORNE Mrs R S & Mr J R Kricarno Konstellation At Pyrajay
Res: ROBINSON Mr N Penellcy Warrior Of The Gods
VHC: STRATTON-BALDWIN Mr A & Mrs M Kricarno Kinetic

Class LD (5 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Expect Only The Best
2nd: HENSON, Mr M & DEARMAN Ms S Shiresoak Nanook At Pyrekees
3rd: THOMAS Mr C P Shiresoak Snow Patrol
Res: MAGGS Mrs K M E Vi'skaly's In The Fast Lane Of Dewyche
VHC: FLOUNDERS Mr M Gillandant Spirit Of Xmas At Lakamoni

Class OD (5 Entries) Abs: 3
1st: NAGRECHA, MATTISSON-SANDSTROM & SANDSTROM Ch Viskalys My Way Or No Way To Chandlimore (Imp)
2nd: HOLMES Miss L Ch Lisjovia Estevez JW Sh.CM

Class VD (1 Entries) Abs: 0
1st: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Ch Charibere Simply Special At Chezanna JW Sh.CM

Class GCD NO ENTRIES

Class MPB (5 Entries) Abs: 0
1st: POLLARD Mrs G Gillandant Ophelia
2nd: HOLMES Miss L Lisjovia Ottaviani
3rd: WOODWARD Mr & Mrs J Lisjovia Novelli

Class PB (6 Entries) Abs: 1
1st: DOWNES Mr A J Febus Fleurac (ai)
2nd: TADD Mr & Mrs R M & S A Kricarno Katchmeifyoukan
3rd: POLLARD Mrs G Gillandant Ophelia
Res: GARRETT Miss H S Febus Jumilhac (ai)
VHC: FIELDHOUSE Miss P Pyrenvale Camile

Class JB (5 Entries) Abs: 1
1st: TADD Mr & Mrs R M & S A Kricarno Krystal Kopykat
2nd: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Raffaella
3rd: GARRETT Miss H S Febus Jumilhac (ai)

Class PGB (6 Entries) Abs: 2
1st: WILCOCK Mrs J & Mr A S Penellcy Maid Of Honour
2nd: DUFFELL Mr I Ricaduffal Rock Star
3rd: FLOUNDERS Mr M Sketrick Papagena At Lakamoni (ai)
Res: KENNEDY Mesdames P J & T Shuangxi Mopsa Kai En Hui At Pyrcot

Class LB (6 Entries) Abs: 2
1st: BAMFORD, Mr R & CHURCH Miss C Lisjovia Keep The Faith For Pafaxen
2nd: COCHRANE Mrs D E Pyroni Colours Of The Wind For Myatoksci
3rd: FLOUNDERS Mr M Sketrick Papagena At Lakamoni (ai)

Class OB (5 Entries) Abs: 1
1st: THORNE Mrs R S & Mr J R Ch Belshanmish Pretty In Pink At Pyrajay Sh.CM
2nd: POLLARD Mrs G Gillandant Xmas Spice
3rd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I & Y Kalkasi Moonlite Mist
Res: FOD Mr & Mrs G Desalazara Dancing Queen

Class VB NO ENTRIES

Class GCB NO ENTRIES