Judge: Mrs Brenda Banbury



BEST OF BREED : BAVERSTOCK Mr & Mrs I Ch Kalkasi In High Spirits JW Sh.CM
Dog CC : BAVERSTOCK Mr & Mrs I Ch Kalkasi In High Spirits JW Sh.CM
Res Dog CC : TRAYNOR Mrs Y Vi'skaly's Xbalanque Qui-mu At Calsassa (Imp)
Bitch CC : POLLARD Mrs G Ch Gillandant Sugar And Spice JW
Res Bitch CC : DOWNES Miss E Shanlimore Chaldene At Belshanmish
Best Puppy : EDWARDS Mrs C A Gillandant Leyla Via Shanlimore
Best Veteran : PLEDGE Miss R Pyrhaven Tudwick Dream Boy


Class PD (3 Entries) Abs: 0
1st: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Charibere Simply Special At Chezanna
2nd: GREENFIELD Miss S Gillandant Shakeelah
3rd: HOLMES Miss L Lisjovia Shakey Byrne

Class JD (3 Entries) Abs: 1
1st: BOWKER, Mr & Mrs & GIBSON Mrs Febus Mauvezin
2nd: KEITH Miss B A Shanlimore Let It Be For Beverlenn

Class PGD (5 Entries) Abs: 2
1st: TRAYNOR Mrs Y Vi'skaly's Xbalanque Qui-mu At Calsassa (Imp)
2nd: FORD Mr & Mrs C Kalkasi Dances With Wolves For Montimur
3rd: TOMKINS Mrs E D Shanlimore Tarvos Of Glenpyr

Class LD (3 Entries) Abs: 0
1st: TRAYNOR Mrs Y Vi'skaly's Xbalanque Qui-mu At Calsassa (Imp)
2nd: CORISH & COAD Messrs Shanlimore Blue Moon at Pamplona
3rd: MEAKIN Mrs R & Mr P Jazanah Josephinite

Class OD (5 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Ch Kalkasi In High Spirits JW Sh.CM
2nd: POLLARD Mrs G Gillandant Rockafella
3rd: BAYLISS Miss P Ch Shiresoak Wizards Legend JW
Res: DOWNES Miss E Shanlimore Lord James At Belshanmish Sh.CM
VHC: MEAKIN Mrs R & Mr P Jazanah Jaunty

Class VD (1 Entries) Abs: 0
1st: PLEDGE Miss R Pyrhaven Tudwick Dream Boy

Class PB (5 Entries) Abs: 1
1st: EDWARDS Mrs C A Gillandant Leyla Via Shanlimore
2nd: POLLARD Mrs G Gillandant Sizzling Spice
3rd: MARSTON Mrs L Charibere Symphony's Legacy
Res: MOFFAT Mr K & Mrs C P Lisjovia Simoncelli

Class JB (5 Entries) Abs: 1
1st: TRAYNOR Mrs Y Vi'skaly's Mona Monark At Calsassa (Imp)
2nd: MURDEN Mrs M Desalazara Vanilla Orchid
3rd: TOMKINS Mrs E D Shanlimore Chantilly Lace Of Glenpyr
Res: CARLIN Mr & Mrs E Rosemere Xanthia

Class PGB (4 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi High Expectations
2nd: MURDEN Mrs M Desalazara Vanilla Orchid
3rd: FORD Mr & Mrs C Lakamoni Aurora For Montimur
Res: FORD Mr & Mrs C Kalkasi Stormdance For Montimur

Class LB (4 Entries) Abs: 0
1st: DOWNES Miss E Shanlimore Chaldene At Belshanmish
2nd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Danz In The Moonlite
3rd: MURDEN Mrs M Desalazara Vanilla Orchid
Res: VEALE Mrs J I Shanlimore Pandora at Jojims

Class OB (5 Entries) Abs: 1
1st: POLLARD Mrs G Ch Gillandant Sugar And Spice JW
2nd: EDWARDS Mrs C A Ch Zalute Zeona Via Shanlimore JW
3rd: SANG Mrs Z S Ch Kalkasi Destiny's Spirit At Mizeka Sh.CM
Res: GREENFIELD Miss S Gillandant Crystal Fantasy

Class VB NO ENTRIES