Judge: Lady Susan Ivy Reilly
 
 


BEST OF BREED : BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi In High Spirits JW
Dog CC : BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi In High Spirits JW
Res Dog CC : EDWARDS Mrs C A Ch Shanlimore Jesse James JW
Bitch CC : EDWARDS Mrs C A Zalute Zeona Via Shanlimore JW
Res Bitch CC : FORD Mr G C & Mrs J M Ch Gillandant Kiss And Tell At Desalazara
Best Puppy : DOWDELL Mrs J Ordessa Moonlit Artic Bear NAF

Class PD (4 Entries) Abs: 2
1st: DOWDELL Mrs J Ordessa Moonlit Artic Bear NAF
2nd: FORD Mr C & Mrs M Kalkasi Dances With Wolves

Class JD (3 Entries) Abs: 1
1st: IRELAND Mrs F & Mr P Ricaduffal Shining Star
2nd: ABSOLOM Mrs M Fontenay Newton Wonder

Class PGD (6 Entries) Abs: 2
1st: MEAKIN Mrs R & Mr P Jazanah Josephinite
2nd: WEIR Miss J Shanlimore Lord George At Capyrmount
3rd: WELLS Mr R & Mrs G Sketrick Lupo

Class LD (9 Entries) Abs: 2
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi In High Spirits JW
2nd: DOWNES Miss E Shanlimore Lord James At Belshanmish
3rd: HARESIGN Mr A & Mrs J Briannor Ainthalfhot At Caselbarn
Res: WATERS Mrs L G Sketrick Just Like Shrek
VHC: MAGGS Mrs K M E Gillandant Kathy's Clown Of Dewyche JW Sh.CM

Class OD (5 Entries) Abs: 0
1st: EDWARDS Mrs C A Ch Shanlimore Jesse James JW
2nd: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Ch Charibere Secret Of Ours At Chezanna Sh.CM
3rd: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Ch Charibere Solar Spirit At Chezanna JW Sh.CM
Res: WELLS Mr R & Mrs G Sketrick Illustrious
VHC: DUFFELL, Mr I & EGLETON Miss D Ricaduffal Shooting Star

Class PB (10 Entries) Abs: 2
1st: DOWNES Miss E Shanlimore Chaldene At Belshanmish
2nd: FORD Mr C & Mrs M Kalkasi Stormdance
3rd: VEALE Mrs J I Shanlimore Pandora
Res: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Danz In The Moonlite
VHC: DOWDELL Mrs J Ordessa Moonlit Ice Star NAF

Class JB (6 Entries) Abs: 2
1st: GIBSON Mrs S Pyrgem Murphy's Princess
2nd: FORD Mr G C & Mrs J M Gillandant Cherie Amour At Desalazara JW
3rd: DUFFELL Mr I Kalkasi Misty Star of Ricaduffal
Res: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Misty Heights

Class PGB (11 Entries) Abs: 2
1st: TRAYNOR Mrs Y Zalute Ztatusquokisntelme
2nd: VOGLER H & M Pyrdanti Solitaire
3rd: MUNSON Mrs B & Mr R J Alchazandis Foxminty Bear At Pyrbern
Res: SALMON Mrs A Pyrdanti Lola Venetia
VHC: THOMPSON Mr & Mrs D Jazanah Jade

Class LB (9 Entries) Abs: 0
1st: TRAYNOR Mrs Y Zalute Ztatusquokisntelme
2nd: STEWARD Mrs S E Shanlimore Like A Prayer At Shulara
3rd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Eternal Spirit JW
Res: BURWELL Mrs J. P. & Mr J. Bursville Georgies Girl
VHC: MUNSON Mrs B & Mr R J Alchazandis Foxminty Bear At Pyrbern

Class OB (7 Entries) Abs: 4
1st: EDWARDS Mrs C A Zalute Zeona Via Shanlimore JW
2nd: FORD Mr G C & Mrs J M Ch Gillandant Kiss And Tell At Desalazara
3rd: SAVAGE Mr & Mrs K Ch Nord & Int Ch Ch Vi'skaly's Amazing Alfa At Kin