Judge: Miss P Bayliss
 

Dog CC : BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM
Res Dog CC : POLLARD Mrs G Gillandant Midnight Legacy
Bitch CC : POLLARD Mrs G Ch Gillandant Crystal Rose JW
Res Bitch CC : FORD Mr G C & Mrs J M Gillandant Kiss And Tell At Desalazara
Best Puppy : FORD Mr G C & Mrs J M Gillandant Kiss And Tell At Desalazara
Best Veteran :
BEST OF BREED : BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM

Class PD (7 Entries) Abs: 1
1st: SHAW Mrs A Jazanah Jaunty
2nd: MAGGS Mrs K M E Gillandant Kathy's Clown Of Dewyche
3rd: GIBSON Mrs S Gillandant Murphys Law
Res: FRANCIES Mrs J & Mr A Pyrdanti Goldeneye
VHC: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Lord James

Class JD (3 Entries) Abs: 2
1st: MAGGS Mrs K M E Gillandant Kathy's Clown Of Dewyche
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class PGD (6 Entries) Abs: 2
1st: INGLIS Mrs R A & Mr A Tangstan Tsarius
2nd: BURWELL Mrs J. P. & Mr J. Laudley Dyllan Thomas
3rd: LAZARIDES Miss B Alchazandis Tsarevich
Res:
VHC:

Class LD (7 Entries) Abs: 2
1st: POLLARD Mrs G Gillandant Midnight Legacy
2nd: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Charibere Secret Of Ours At Chezanna
3rd: TADD Mr & Mrs R M Kricarno Kalculation
Res: STRATTON-BALDWIN Mr A & Mrs M Kricarno Kommendation
VHC: INGLIS Mrs R A & Mr A Tangstan Tsarius

Class OD (6 Entries) Abs: 0
1st: BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM
2nd: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Jesse James JW
3rd: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Charibere Solar Spirit At Chezanna JW Sh.CM
Res: DUFFELL, Mr I & EGLETON Miss D Ricaduffal Shooting Star
VHC: TONKS Mr & Mrs H M Ir & Int Ch Shanlimore Maverick

Class PB (8 Entries) Abs: 1
1st: FORD Mr G C & Mrs J M Gillandant Kiss And Tell At Desalazara
2nd: THOMPSON Mr & Mrs D Jazanah Jade
3rd: SHAW Mrs A Jazanah Jeune Amour
Res: FOX Mrs B Shanlimore Lady Victoria
VHC: VOGLER H & M Pyrdanti Solitaire

Class JB (3 Entries) Abs: 0
1st: FORD Mr G C & Mrs J M Gillandant Kiss And Tell At Desalazara
2nd: HOLMES Mrs W Lisjovia Airwaves Lavia
3rd:
Res:
VHC:

Class PGB (11 Entries) Abs: 3
1st: BOWKER, Mr & Mrs & GIBSON Mrs Febos Tarascon
2nd: HOLMES, Miss L & MAIDWELL Miss K Lisjovia Mena Suvari
3rd: MUNSON Mr R J & Mrs B Alchazandis Foxminty Bear
Res: LAZARIDES Miss B Alchazandis Balagoorka
VHC: BURWELL Mrs J. P. & Mr J. Bursville Georgies Girl

Class LB (3 Entries) Abs: 0
1st: STEWARD Mrs S E Shanlimore Like A Prayer At Shulara
2nd: FLOUNDERS Mr M Sketrick Izzianette At Lakamoni
3rd: THOMAS Mr P Shanlimore Princess Carla
Res:
VHC:

Class OB (5 Entries) Abs: 2
1st: POLLARD Mrs G Ch Gillandant Crystal Rose JW
2nd: SANDSTROEM, Mrs I & NAGRECHA Mr T SU Ch DK Ch Vi'skaly's A Breeze Of Alaska (Imp)
3rd: EDWARDS Mrs C A Ch Zalute Zalize Via Shanlimore JW Sh.CM
Res:
VHC: