Judge: Mr R Newhouse
 

Dog CC : SIMPSON Mrs D A B Pyroni Valentino of Baldhoon
Res Dog CC : GIBSON Mrs S Gillandant Murphys Law TAF
Bitch CC : SALMON Mrs A Pyrdanti Mandalay Bay
Res Bitch CC : SALMON Mrs A Pyrdanti L'affaire De France
Best Puppy : GIBSON Mrs S Gillandant Murphys Law TAF
BEST OF BREED : SALMON Mrs A Pyrdanti Mandalay Bay

Class PD (4 Entries) Abs: 0
1st: GIBSON Mrs S Gillandant Murphys Law TAF
2nd: MAGGS Mrs K M E Gillandant Kathy's Clown Of Dewyche
3rd: HOLMES Miss L Lisjovia Savalas
Res: BALLANS Mrs J & Mr S Kalkasi Proud And Free
VHC:

Class JD (1 Entries) Abs: 0
1st: BALLANS Mrs J & Mr S Kalkasi Proud And Free
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class ND NO ENTRIES


Class GD (1 Entries) Abs: 0
1st: TYRER Mrs L Gillandant Lucky Charm
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class PGD (2 Entries) Abs: 0
1st: TYRER Mrs L Gillandant Lucky Charm
2nd: FLOUNDERS Mr M Pyrhaven Tudwick Wogan For Lakamoni
3rd:
Res:
VHC:

Class LD (2 Entries) Abs: 0
1st: KENYON, Mrs C & WARD Mr A J Charibere Solar Spirit At Chezanna JW Sh.CM
2nd: SMITH, Mrs L A & FLOUNDERS Mr M Ryovan Spirit Of The Wind
3rd:
Res:
VHC:

Class OD (10 Entries) Abs: 3
1st: SIMPSON Mrs D A B Pyroni Valentino of Baldhoon
2nd: EDWARDS Mrs C A Shanlimore Jesse James JW
3rd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Ch Kalkasi Willows Surprise JW Sh.CM
Res: BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM
VHC: GREEN Mr S & Mrs T Ir Ch Laudley Darius At Tangstan

Class PB (7 Entries) Abs: 1
1st: POLLARD Mrs G Gillandant Sugar and Spice
2nd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Running Free
3rd: WALSH Mrs K J Laudley Dream Superstition
Res: HOLMES Mrs W Lisjovia Airwaves Lavia
VHC: HOLMES, Miss L & MAIDWELL Miss K Lisjovia Mena Suvari

Class JB (4 Entries) Abs: 0
1st: SALMON Mrs A Pyrdanti Mandalay Bay
2nd: GREEN Mr S & Mrs T Tangstan of Tsarrosa
3rd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Wishing On A Dream
Res: BALLANS Mrs J & Mr S Prymagic Emerald
VHC:

Class NB (4 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Running Free
2nd: WALSH Mrs K J Laudley Dream Superstition
3rd: GREENFIELD Miss S Gillandant Crystal Fantasy
Res:
VHC:

Class 433 GB (6 Entries) Abs: 1
1st: FLOUNDERS Mr M Sketrick Izzianette At Lakamoni
2nd: WILCOCK Mrs J & Mr A S Kalkasi Magical Flare At Penellcy
3rd: WRIGHT Mr N & Mrs L Shanlimore Love Letters At Luisander
Res: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Wishing On A Dream
VHC: GREENFIELD Miss S Gillandant Crystal Fantasy

Class PGB (8 Entries) Abs: 1
1st: SALMON Mrs A Pyrdanti Lola Venetia
2nd: FLOUNDERS Mr M Sketrick Izzianette At Lakamoni
3rd: WILCOCK Mrs J & Mr A S Kalkasi Magical Flare At Penellcy
Res: TERRY Ms D Zalute Ztatusqowoutonawim
VHC: WRIGHT Mr N & Mrs L Shanlimore Love Letters At Luisander

Class LB (5 Entries) Abs: 2
1st: LAVERTY Mr I D Kalkasi Willow Winters Fall At Pyrecosse
2nd: PHILLIPS, Mrs J & STEWART Miss E Shanlimore Mona Lisa
3rd: SMITH Mrs L. A. Shanlimore Lonesome Dove
Res:
VHC:

Class OB (9 Entries) Abs: 3
1st: SALMON Mrs A Pyrdanti L'affaire De France
2nd: HOLMES Miss L Ch Shiresoak Amaibagatelle at Lisjovia Sh.CM
3rd: SIMPSON Mrs D A B Ch Penpriory New Dynasty of Baldhoon
Res: POLLARD Mrs G Gillandant Crystal Rose JW
VHC: EDWARDS Mrs C A Ch Zalute Zalize Via Shanlimore JW Sh.CM