Judge: Mr Jack B Bispham
 


Dog CC : BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM
Res Dog CC : POLLARD Mrs G Gillandant Midnight Legacy
Bitch CC : SIMPSON Mrs D A B Penpriory New Dynasty of Baldhoon
Res Bitch CC : EDWARDS Mrs C A Ch Zalute Zalize Via Shanlimore JW Sh.CM
Best Puppy & PG2 : SALMON Mrs A Pyrdanti Lola Venetia
BEST OF BREED : BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM

Class MPD (1 Entries) Abs: 0
1st: FORD Mr G C & Mrs J M Kalkasi Care Free At Desalazara
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class PD (1 Entries) Abs: 0
1st: FORD Mr G C & Mrs J M Kalkasi Care Free At Desalazara
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class JD (2 Entries) Abs: 0
1st: POLLARD Mrs G Gillandant Midnight Legacy
2nd: WELLS Mr R & Mrs G Sketrick Illustrious
3rd:
Res:
VHC:

Class GD (1 Entries) Abs: 0
1st: POLLARD Mrs G Gillandant Midnight Legacy
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class PGD (4 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Magical Masquerade
2nd: KENYON, Mrs C & WARD Mr A.J. Charibere Secret Of Ours At Chezanna
3rd: TURNER Mr J R & Mrs H Febus Troumouse
Res: FLOUNDERS Mr M Pyrhaven Tudwick Wogan For Lakamoni
VHC:

Class LD (7 Entries) Abs: 2
1st: KENYON, Mrs C & WARD Mr A.J. Charibere Solar Spirit At Chezanna JW
2nd: SIMPSON Mrs D A B Pyroni Valentino of Baldhoon
3rd: WATERS Mrs L G Sketrick Gardian
Res: WHITFIELD, Mrs J & WHITFIELD Miss H Penpriory New Statesman Of Dennaje
VHC: LORD Ms C. C. Laudley Selenite Sorcerer

Class OD (8 Entries) Abs: 3
1st: BOWKER, Mr & Mrs C & BOYD Mrs J Ch Am Ch Rivergroves Murphy-Goode (Imp) Sh.CM
2nd: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Ch Kalkasi Willows Surprise JW Sh.CM
3rd: DUFFELL, Mr I & EGLETON Miss D Ricaduffal Shooting Star
Res: DUNK Mrs M A Zalute Zuperlativaddition JW
VHC:

Class MPB (2 Entries) Abs: 0
1st: BAVERSTOCK Mr & Mrs I Kalkasi Running Free
2nd: LORD Mrs B R Laudley Dream Scape
3rd:
Res:
VHC:

Class PB (3 Entries) Abs: 1
1st: SALMON Mrs A Pyrdanti Lola Venetia
2nd: SALMON Mrs A Pyrdanti Mandalay Bay
3rd:
Res:
VHC:

Class JB (4 Entries) Abs: 1
1st: PHILLIPS, Mrs J & STEWART Miss E Shanlimore Mona Lisa
2nd: STEWARD Mrs S E Shanlimore Like A Prayer At Shulara
3rd: FLOUNDERS Mr M Sketrick Izzianette At Lakamoni
Res:
VHC:

Class GB (3 Entries) Abs: 0
1st: FORD Mr G C & Mrs J M Kalkasi Magical Beauty At Desalazara JW
2nd: FLOUNDERS Mr M Sketrick Izzianette At Lakamoni
3rd:
Res:
VHC:

Class PGB (5 Entries) Abs: 1
1st: WILCOCK Mrs J & Mr A S Kalkasi Magical Flare At Penellcy
2nd: SCHOFIELD Mrs T & Mr P Kakkasi Magical Spice
3rd: TERRY Ms D Zalute Ztatusqowoutonawim
Res: FLOUNDERS Mr M Sketrick Izzianette At Lakamoni
VHC:

Class LB (5 Entries) Abs: 2
1st: SIMPSON Mrs D A B Penpriory New Dynasty of Baldhoon
2nd: BAYLISS Miss P Shiresoak Zabine JW
3rd: DUFFELL Mr I Ricaduffal Evening Star
Res:
VHC:

Class OB (8 Entries) Abs: 3
1st: EDWARDS Mrs C A Ch Zalute Zalize Via Shanlimore JW Sh.CM
2nd: SALMON Mrs A Pyrdanti L'affaire De France
3rd: BAYLISS Miss P Shiresoak Zabianne JW
Res: DUNK Mrs M A Ch Zalute Zuperzofistication
VHC: SRODZINSKI Mrs J. M. Ch Darimba Sariba Silk Satin